Scroll to top
Poprzedni profil Następny profil

Martyniusz Rak

Radca prawny

Zadaj pytanie prawnikowi

Jestem radcą prawnym od 2013 r. przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu i posiadam ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe, które nabywałem zarówno w charakterze prawnika in-house (prawnik wewnętrzny w grupie spółek), jak również w kancelarii prawnej.
W swojej dotychczasowej praktyce reprezentowałem różne podmioty, w tym konsumentów, przedsiębiorców jednoosobowych, spółki, fundacje, stowarzyszenia oraz placówki medyczne.

W ramach działalności zawodowej zajmowałem się różnymi dziedzinami prawa, w tym także nietypowymi i nie związanymi z codzienną praktyką innych prawników. Chodzi w szczególności o prawo ochrony danych osobowych (RODO), e-commerce i m-commerce, prawo ochrony konkurencji i konsumentów (w tym prawa konsumenta, zwalczanie nieuczciwej konkurencji, przeciwdziałanie nieuczciwym praktykom rynkowym), marketing wielopoziomowy i sprzedaż bezpośrednią (MLM – Multi Level Marketing), prawo turystyczne, dochodzenie odszkodowań lotniczych dla pasażerów opóźnionych lub odwołanych lotów, prawo własności intelektualnej, prawo pracy, prawo handlowe czy prawo gospodarcze.

Miałem również okazję działać na polu publicystycznym, zwłaszcza w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), poprzez współautorstwo książki "Ochrona danych osobowych w placówkach oświatowych" wydanej przez wyd. ODDK w 2018 r., a także poprzez udzielanie wywiadów, których efektem było powstanie artykułów "RODO w praktyce kancelarii prawnej, czyli co jest ważne, a co nie" oraz "Nauczanie zdalne, RODO i koronawirus. Życie weryfikuje przepisy", opublikowanych w formie elektronicznej i papierowej.

Zespół

Siłą eKancelarii jest zespół. Tworzą go znakomici prawnicy, prawdziwi specjaliści w swoich dziedzinach. Ich wspólne cechy to zaangażowanie i indywidualne podejście do klienta. Twoja sprawa trafi w dobre ręce.

Opinie

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z usług eKancelarii? Dowiedz się, co sądzą nasi dotychczasowi klienci. Wasze zdanie jest dla nas najważniejsze. Więcej opinii poznasz klikając tutaj.

StarStarStarStarStar

11 wrz 2021

Polecam Radcę Jarosława Opach. Konkretny człowiek mający bardzo dobre prawne rozwiązania.

Piotr

StarStarStarStarStar

18 maj 2021

Jestem zadowolony z usługi. Wiem jak dalej pokierować sprawę, otrzymałem w pełni wyczerpujące odpowiedzi dotyczące mojej sprawy. D...

Jakub

StarStarStarStarStar

11 maj 2021

Opinia została przygotowana szybko i profesjonalnie. Jestem bardzo zadowolony. Polecam każdemu, kto potrzebuje porady prawnej.

Michał

StarStarStarStarStar

02 maj 2021

Odpowiedź była obszerna i kompleksowa, w pełni rozwiała moje wątpliwości dot. zagadnienia. Odpowiedź została przygotowana szybko i...

Mariusz

StarStarStarStarStar

26 kwi 2021

Jestem bardzo zadowolona z uzyskanej porady prawnej. Odpowiedź była szybka, konkretna i wyczerpująca. Dodatkowo poparta przepisami...

Zofia

eKancelaria w liczbach

> 200 zadowolonych klientów

96 udzielonych porad

9 opinii

11 artykułów