Witaj na stronie pomocy. Znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań, najczęściej zadawanych przez naszych klientów. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy do kontaktu.

Jak mogę zadać pytanie prawnikowi?
Aby zadać pytanie prawnikowi, należy kliknąć w button "Zadaj pytanie prawnikowi" dostępny w prawym górnym rogu serwisu. Formularz uzupełnij według wskazówek. Jeśli posiadasz pliki niezbędne do rozwiązania problemu możesz je załączyć klikająć w button "Załącz pliki". Ostatnim elementem jest zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz kliknięcie buttonu "Wyślij". Twoje pytanie trafi do odpowiedniego prawnika, który dokona analizy i wyceny.
Jak mam założyć konto na eKancelaria TV?
Aby założyć konto w eKancelaria TV, należy kliknąć w button "Strefa Klienta" dostępny w prawym górnym rogu serwisu, a następnie "Zarejestruj się". W formularzu podaj adres email oraz hasło. Kliknij button "Zarejestruj się". Rejestracji możesz dokonać także poprzez serwisy społecznościowe Google i Facebook. Analogicznie należy kliknąć w button "Strefa Klienta", następnie wybrać button "Logowanie przez Google" lub "Logowanie przez Facebook".
Czy muszę podać prawdziwe imię i nazwisko?
Po zalogowaniu do "Strefy Klienta" system zakomunikuje, aby podać imię i nazwisko. Uzupełnienie tego pola jest niezbędne do dalszego funkcjonowania konta. Klienci, którym zależy, aby pozostać anonimowym mogą podać pseudonim.
Czy mogę zachować anonimowość?
Oczywiście, że tak. Jeśli chcesz zachować anonimowość nie musisz podawać prawdziwych danych osobowych. Prawnik, który udzieli Ci odpowiedzi na pytanie zobaczy jedynie pseudonim. Nie zobaczy danych wrażliwych tj. imię i naziwsko, adres email, adres ip. Dodatkowo nasi prawnicy zobowiązani są do zachowania tajemnicy zawodowej.
Jak długo trwa wycena pytania?
Zwykle wycena pytania trwa do 2 godzin w dni robocze w godzinach od 8 do 20. W weekendy i święta wycena może się wydłużyć do 4 godzin.
Jaka będzie cena usługi?
Koszt usługi uzależniony będzie od poziomu skomplikowania. Dla tego każdą usługę wyceniamy indywidualnie. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej wyceny usługi klikając w button "Zadaj pytanie prawnikowi", który znajduje się w prawym górnym rogu serwisu.
Jak mogę zapłacić za usługę?
Stale staramy się udostępniać jak najwięcej kanałów płatności. Na chwilę obecną klient może opłacić pytanie 5 sposobami:

  • Blik - Szybka i bezpieczna płatność internetowa - księgowanie odbywa się natychmiastowo.
  • Szybki przelew online - Szybkie przelewy bankowe obsługiwane są przez PayU - księgowanie odbywa się natychmiastowo.
  • Karta płatnicza - Visa / Mastercard - księgowanie odbywa się natychmiastowo.
  • PayPal - Płatności szczególnie skierowana dla klientów z zagranicy - księgowanie odbywa się natychmiastowo
  • Tradycyjny przelew bankowy - Przelew na konto bankowe operatora - księgowanie odbywa się do 2 ni roboczych.
Jak zapłacić za usługę jeśli mieszkam za granicą?
Dla klientów mieszkających za granicą udostępniamy dwa sposoby na dokonanie płatności. 1 - karta płatnicza, 2 - paypal. W obu przypadkach księgowanie odbywa się natychmiastowo.
Jak przyspieszyć odpowiedź na pytanie przy wyborze przelewu tradycyjnego?
Jeżeli Twoja sprawa jest pilna, możesz przyspieszyć uzyskanie odpowiedzi poprzez przesłanie potwierdzenia wpłaty (PDF, skan lub zdjęcie). Wiadomość z potwierdzeniem wpłaty prosimy przesłać na adres [email protected]
Posiadam kod rabatowy, jak mogę go wykorzystać?
Kod rabatowy można zrealizować jedynie podczas opłacania pytania. Pytanie posiada wtedy status "Czeka na płatność". Kod należy wpisac w pole "Podaj kod rabatowy" i zatwierdzić buttonem "Zastosuj". Kwota wyceny zmniejszy się odpowidenio o wartości kodu rabatowego.
Co oznaczają statusy pytania?
Każdy etap przetwarzania pytania posiada swój status:

  • Czeka na wycenę - Pytanie zostało skierowane do odpowiedniego prawnika. Na tym etapie prawnik analizuje problem i dokonuje wyceny.
  • Czeka na płatność - Pytanie zostało wycenione przez prawnika i czeka na opłacenie przez klienta.
  • W trakcie... - Status oznacza podjęcie pracy przez prawika nad zadanym pytaniem.
  • Zakończone - Odpowiedź główna na pytanie została wysłana przez prawnika. Klient nie zgłosił dodatkowych pytań.
  • Anulowane - Pytanie wraz z wyceną zostało anulowane z powodu nie dokonania płatności przez Użytkownika w terminie 7 dni.
Czy istnieją ukryte koszta?
Poza ceną podaną podczas wyceny pytania gwarantujemy, że nie ma żadnych dodatkowych opłat.
Jak otrzymać fakturę?
Aby otrzymać fakturę za opłaconą usługę należy wcześniej podać dane do faktury. W tym celu należy zalogować się do Strefy Klienta, następnie wybrać z lewego menu zakładkę "Profil". W polu select "Chcesz otrzymać fakturę vat" wybierz jedną z 2 opcji: "Tak, jako firma" lub "Tak, jako osoba prywatna". Uzupełnij poprawnie formularz danymi lub w przypadku firmy pobierz dane z GUS wpisując NIP.
Ile dodatkowych pytań mogę zadać w ramach usługi?
Prawnik bez żadnych dodatkowych opłat i ograniczeń odpowie na dodatkowe pytania, aby w jak największym stopniu pomóc w rozwiązaniu sprawy, jednak dodatkowe pytania nie mogą wychodzić poza zakres opłaconej usługi. Nieograniczony jest również czas, kiedy możesz zadawać dodatkowe pytania.
Czy rozmowa video wymaga instalacji dodatkowech programów typu Skype, MS Teams, Zoom?
Rowmowa video odbywa się w ramach naszej strony. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania.
Czy potrzebuję dodatkowego oprogramowania, aby korzystać ze strony eKancelaria TV?
Serwis jest dostosowany do wszystkich przeglądarek internetowych dostępnych na rynku. Instalowanie dodatkowego oprogramowania nie jest potrzebne.
Czy korzystanie z serwisu eKancelaria TV jest bezpieczne?
Korzystanie z serwisu eKancelaria TV jest w 100% bezpieczne. Połaczenia podczas korzystania ze strony oraz podczas spotkań (chat, video rozmowa, rozmowa głosowa) są szyfrowane. Wrażliwe dane nie są przekazywane podmiotom trzecim.
Jak mogę odzyskać utracone hasło?
Aby odzyskać utracone hasło należy kliknąć w button "Strefa Klienta" dostępny w prawym górnym rogu serwisu, a następnie link "Nie pamiętasz hasła? Przypomnij". W formularzu podaj adres email powiązany z kontem i kliknij button "Przypomnij". Postępuj według instrukcji otrzymanych na maila.
Jak złożyć reklamację?
Aby złożyć reklamację należy przejść do zakładki "Kontak" https://ekancelaria.tv/kontakt/, następnie kliknij w box "Reklamacja" i wypełnij formularz według wskazówek. Reklamacje zwykle rozpatrujemy w ciągu 3 dni zoboczych.
Jak usunąć konto i dane z nim powiązane?
Jeśli chcesz usunąć konto klienta i dane z nim powiązane wyślij do nas wiadomość z prośbą na [email protected]